XXIII SESJA RADY POWIATU W SANOKU

Odsłony: 3686

DSC 0108W dniu 11 czerwca 2012 r. senator Andrzej Matusiewicz wziął udział w XXIII Sesji  Rady Powiatu w Sanoku, poświęconej rozpatrzeniu i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Powiatu Sanockiego, sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011 oraz udzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu Sanockiego.

Senator Matusiewicz podziękował przewodniczącemu Rady Robertowi Pieszczochowi za zaproszenie na sesję. Powiat sanocki jest 22 jednostką samorządu terytorialnego w okręgu wyborczym senatora Matusiewicza, odwiedzaną przez niego w tej kadencji.

Jako prawnik i doświadczony, wieloletni  działacz samorządowy, a obecnie wiceprzewodniczący senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz członek senackiej Komisji Ustawodawczej, podkreślił swoje zainteresowanie współpracą z lokalnymi wspólnotami samorządowymi w celu pozyskania od nich informacji na temat problemów, z jakimi się borykają oraz propozycji zmian.

DSC 0104Senator poinformował m.in. o 70 niezrealizowanych dotychczas wyrokach Trybunału Konstytucyjnego,  o zaawansowanych pracach nad nowelizacją Karty Nauczyciela, co do których istnieje zgoda obu dużych nauczycielskich związków zawodowych (ZNP i „Solidarności”). Przedstawił też plany budzącej powszechny sprzeciw nowelizacji ustawy o finansach publicznych, która wprowadza regułę wydatkową, nakładającą na samorządy swoisty „gorset finansowy”.  Wspomniał również o nieprawidłowym, przyspieszonym trybie przyjęcia ustawy emerytalnej (bez konsultacji społecznych, przy zignorowaniu ok. 2 mln. podpisów  z wyrazami sprzeciwu, bez omówienia kształtu tej ustawy na Komisji Trójstronnej, bez wysłuchania publicznego w Sejmie alternatywnego, obywatelskiego projektu ustawy).

Senator Matusiewicz złożył Staroście Sebastianowi Niżnikowi, radnym powiatu oraz pracownikom starostwa wyrazy uznania za sprawną działalność, zwłaszcza za imponującą kwotę 27 mln złotych pozyskanych na drogi powiatowe, którego to potencjału zazdroszczą Sanokowi okoliczne powiaty.

Zaprezentował biuro poselsko-senatorskie PiS w Sanoku. Zaprosił radnych do współpracy z parlamentarzystami ponad podziałami politycznymi w zakresie zmian w prawie samorządowym.

  • DSC_0102
  • DSC_0103
  • DSC_0104
  • DSC_0106
  • DSC_0108
  • DSC_0110

Simple Image Gallery Extended