Praca, nie obietnice

W Regionie

SESJA RADY GMINY W TYRAWIE WOŁOSKIEJ

Odsłony: 4397

DSC 1355Data Sesji:  27 stycznia (piątek) 2012
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej

W dniu 27 stycznia (piątek) 2012 roku odbyła się Sesja Rady Gminy w Tyrawie Wołoskiej. W niniejszej sesji uczestniczył Senator RP Andrzej Matusiewicz, była to sesja budżetowa. Po zapoznaniu się ze specyfika problemów gminy Senator RP Andrzej Matusiewicz zadeklarował instytucjonalne wsparcie dla remontu świetlicy w Rozpuciu (Gmina Tyrawa Wołoska) jak również zostały podjęte działania mające na celu określenie możliwości dofinansowania przez Ministerstwo Sportu budowy sali gimnastycznej w Tyrawie Wołoskiej.

 

W związku z problemem dofinansowania budowy hali sportowej Senator Andrzej Matusiewicz wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o udostępnienie informacji na temat listy beneficjentów Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej, jak i warunków koniecznych
do spełniania, aby w powyższym programie uczestniczyć. Wnioski oraz zalecenia co do dalszych działań koniecznych do podjęcia przez Władze Gminy zostały przekazane Wójtowi Rady Gminy Tyrawa Wołoska oraz Przewodniczącemu Rady Gminy.

DSC 1350Remont Świetlicy w Rozpuciu również został wsparty poprzez działania Senatora RP Andrzeja Matusiewicza. Świetlica jest miejscem spotkań mieszkańców, w niej odbywają się zebrania wiejskie oraz imprezy kulturalne. Zgodnie z obietnicą złożoną na Sesji Rady Gminy Senator Matusiewicz zwrócił się do Zarządu Województwa Podkarpackiego z wystąpieniem wspierającym działania Radnych Rady Gminy Tyrawa Wołoska w zakresie remontu świetlicy w Rozpuciu. Środki na modernizację sali miałyby pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - Odnowa Wsi. 

Spotkanie z Radnymi, poznanie problemów mieszkańców Gminy jest ważnym elementem pełnienia mandatu senatorskiego. Wsparcie lokalnych inicjatyw zawsze jest pozytywnym bodźcem dla rozwoju samorządności. 

  • DSC_1348
  • DSC_1351
  • DSC_1354

Simple Image Gallery Extended