SPOTKANIE OPŁATKOWE W SEJMIE

Odsłony: 5879

KU093806W dniu 15 grudnia 2016 r. w gmachu Sejmu odbyło się spotkanie opłatkowe parlamentarzystów, pod przewodnictwem Marszałków Sejmu i Senatu z udziałem Prezydium obu Izb. Modlitwę odmówił i opłatki pobłogosławił Metropolita Warszawski Arcybiskup Kazimierz Nycz.

Marszałek Marek Kuchciński podsumowując 2016 rok, podkreślił wagę obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski: „Chrzest Polski pokazał nam wielkość przeszłości, a chrześcijańskie dziedzictwo do dzisiaj kształtuje losy kraju i naszego narodu (…)Jesteśmy w Sejmie i Senacie, żeby służyć narodowi. Niech Święta Bożego Narodzenia umocnią w nas tę świadomość”. Posłom na Sejm Marek Kuchciński życzył , aby w 2017 roku połączyła wszystkich troska o Rzeczpospolitą, o naszych rodaków i wspólne dobro.

Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz podziękował parlamentarzystom za pracę ustawodawczą związaną z 1050-leciem Chrztu Polski oraz za zaangażowanie i obecność podczas spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży: „Pragnę życzyć ciszy, w której można usłyszeć człowieka najbliższego, dla którego w całorocznym zabieganiu często nie mamy czasu…”.

Na zakończenie z krótkim koncertem kolęd wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Tego samego dnia na wieczornym opłatku spotkali się członkowie i osoby wspierające Prawo i Sprawiedliwość, wśród nich posłowie, ministrowie, Marszałek Marek Kuchciński i wicemarszałkowie Sejmu oraz Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W krótkim wystąpieniu Jarosław Kaczyński przypomniał programy, które dają powód do satysfakcji, dzięki którym podnosi się status życiowy Polaków, tj. Mieszkanie plus czy Program 500 plus: „Realizujemy nasz program, program pełen empatii. Jest on dla tych, o których zupełnie zapomniano. Jestem pełen nadziei na to, ze Polska będzie sprawiedliwsza, będzie się rozwijała ku dobrobytowi, sile i szczęściu”.

Fot. Paweł Kula.

  • DSCF0184
  • KU093726
  • KU093806
  • RZ__5317.view
  • RZ__5430.small

Simple Image Gallery Extended