Praca, nie obietnice

Przesłuchanie Andrzeja Parafianowicza przez Komisję Śledczą ds. VAT w dniu 6.02.2019 r. (cz. I) - Pytania zadaje poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz 

Przesłuchanie Andrzeja Parafianowicza przez Komisję Śledczą ds. VAT w dniu 6.02.2019 r. (cz. II) - Pytania zadaje poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz 

19 Lut 2019 17:17
OTWARCIE PRZYWRÓCONEGO REJONU ENERGETYCZNEGO W PRZEMYŚLU

W dniu 18 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w otwarciu przywróconego Rejonu Energetycznego w Przemyślu. 

Zarząd Spółki Polskiej Grupy Energetycznej Dystrybucja [ ... ]

12 Lut 2019 19:01
PLEBISCYT ŻYCIA PODKARPACKIEGO NA NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW 2018 ROKU - ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 11 lutego br. w siedzibie Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki głosownia na Najpopularniejszych Sportowców 2018 roku. Swoje głosy oddawali [ ... ]

11 Lut 2019 21:52
79 ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR

Dnia 10 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w uroczystościach związanych z 79 rocznicą deportacji na Sybir. Wydarzenie przygotował przemyski oddział Związku Sybiraków. Obchody [ ... ]

OTWARCIE PRZYWRÓCONEGO REJONU ENERGETYCZNEGO W PRZEMYŚLU

W dniu 18 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w otwarciu przywróconego Rejonu Energetycznego w Przemyślu. 

Zarząd Spółki Polskiej Grupy Energetycznej Dystrybucja SA, w dniu 15 stycznia 2019 r. podjął uchwałę o przywróceniu Rejonu Energetycznego  Przemyśl oraz Obszarowego Centrum Dyspozytorskiego w Przemyślu.

PLEBISCYT ŻYCIA PODKARPACKIEGO NA NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW 2018 ROKU - ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 11 lutego br. w siedzibie Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki głosownia na Najpopularniejszych Sportowców 2018 roku. Swoje głosy oddawali czytelnicy Życia Podkarpackiego. O miano Najpopularniejszego Sportowca walczyli przedstawiciele różnych dyscyplin zarówno sportów walki – Karate  Kyokushin oraz ju-jitsu, jak też sportów drużynowych typu koszykówka i piłka ręczna. 

79 ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR

Dnia 10 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w uroczystościach związanych z 79 rocznicą deportacji na Sybir. Wydarzenie przygotował przemyski oddział Związku Sybiraków. Obchody rozpoczęto uroczystą mszą św. w kościele Świętej Trójcy odprawioną pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Czenczka.

30 LAT TEMU …

30 lat temu, w cztery dni po rozpoczęciu obrad Okrągłego Stołu ujawniła się w Przemyślu Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ „Solidarność” wraz z doradcami. 

Zbigniew Bortnik – Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PGR – Stadnina Koni w Stubnie,  Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Województwa Przemyskiego, powstałego w kwietniu 1989 r. 

PIELGRZYMKA PARLAMENTARZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 2 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wraz z małżonką uczestniczył w pielgrzymce parlamentarzystów na Jasną Górę. Z modlitwą za Ojczyznę, o dobre wybory dla Polaków, zgodę narodową i pokój na Jasną Górę już po raz 30. przybyli polscy parlamentarzyści. Posłowie i senatorowie różnych opcji politycznych prosili także za polityków, aby dobrze wypełniali swoją misję służby dla dobra wspólnego.

"MAMA 4 PLUS"

W nocy z 30 na 31 stycznia 2019 r. posłowie przyjęli program zakładający świadczenie dla matek, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci. W ten sposób zrealizowano zapowiadany przez Prawo i Sprawiedliwość program „Mama 4 Plus”.  

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PWSW

W dniu 23 stycznia br. w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. W duchu pełnej wyrozumiałości i życzliwości, ogrzanej pięknym wykonaniem kolęd przez akademicki chór, zaproszeni gości złożyli najserdeczniejsze życzenia noworoczne akademickiej społeczności. 

OPŁATEK WOJEWÓDZKI PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

W dniu 20 stycznia br. w Filharmonii Podkarpackiej odbył się opłatek wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w nim udział Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, parlamentarzyści z okręgów wyborczych nr 22 i 23, w tym poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z wicewojewodą Lucyną Podhalicz, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, radni sejmiku województwa podkarpackiego, radni rad powiatów, miast i gmin, a także liczne grono sympatyków.

WIELOKULTUROWY OPŁATEK W PRZEMYŚLU

W dniu 13 stycznia br. odbył się wielokulturowy opłatek połączony z X Europejskim Salonem Sukcesu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek. Wspólną modlitwę poprowadzili Metropolita Archidiecezji Przemyskiej Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Diecezji Przemysko - Warszawskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce Ks. Abp Eugeniusz Popowicz oraz ks. prot. Płk Jerzy Mokrauz.