Praca, nie obietnice

TVPODKARPACKA: KRONIKA POSELSKA ANDRZEJ MATUSIEWICZ - STYCZEŃ 2018

POSEŁ ANDRZEJ MATUSIEWICZ - WYSTĄPIENIE Z DNIA 07 LUTEGO 2018 ROKU

15 Lut 2018 18:02
CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ NA RZECZ LAURY I MAĆKA DAŃKO W MEDYCE

W dniu 11 lutego br. w Medyce odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej Laury i Maćka rodzeństwa chorującego na mukowiscydozę. Nie zabrakło emocji i ekstremalnego wysiłku zawodników biorących [ ... ]

14 Lut 2018 17:40
78 ROCZNICA PIERWSZYCH WYWÓZEK POLAKÓW NA SYBERIĘ

Działacze Związku Sybiraków z Przemyśla oraz mieszkańcy miasta uczcili ofiary pierwszej, masowej deportacji Polaków na Syberię, zorganizowanej przez Związek Sowiecki podczas II wojny światowej. W nocy [ ... ]

13 Lut 2018 18:40
II PODKARPACKI SAMORZĄDOWY BAL CHARYTATYWNY

Po raz drugi w G2A Arenie odbył się Samorządowy Bal Charytatywny. Dochód z tego wydarzenia trafi w całości do podopiecznych podkarpackiego hospicjum. Organizatorami Balu były Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów [ ... ]

78 ROCZNICA PIERWSZYCH WYWÓZEK POLAKÓW NA SYBERIĘ

Działacze Związku Sybiraków z Przemyśla oraz mieszkańcy miasta uczcili ofiary pierwszej, masowej deportacji Polaków na Syberię, zorganizowanej przez Związek Sowiecki podczas II wojny światowej. W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku, Sowieci rozpoczęli deportację około 140 tysięcy osób: m.in. urzędników, rodzin oficerów więzionych w obozach jenieckich i uczestników wojny polsko-bolszewickiej.

II PODKARPACKI SAMORZĄDOWY BAL CHARYTATYWNY

Po raz drugi w G2A Arenie odbył się Samorządowy Bal Charytatywny. Dochód z tego wydarzenia trafi w całości do podopiecznych podkarpackiego hospicjum. Organizatorami Balu były Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

II OGÓLNOPOLSKIE FORUM SAMORZĄDOWE

W dniu 10 lutego br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w II Ogólnopolskim Forum Samorządowym zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce. Forum organizowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewodę Podkarpackiego odbyło się pod patronatem premiera RP Mateusza Morawieckiego. Na podkarpaciu odbyło się już po raz drugi, przy wsparciu Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. 

PIELGRZYMKA PARLAMENTARZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 2 lutego 2018 r. odbyła się 29. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę, w której wziął także udział poseł Andrzej Matusiewicz.  Wśród pielgrzymów obecni byli przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, którzy doceniając rolę i znaczenie częstochowskiego sanktuarium w życiu narodu, modlili się w intencji ojczyzny. 

SYMPOZJUM W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN KS. ABP. IGNACEGO TOKARCZUKA

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbyła się konferencja naukowa poświęcona ks. abp. Ignacemu Tokarczukowi. 

Abp. I. Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 roku, w wigilię święta Ofiarowania Pańskiego. Został ochrzczony w kościele parafialnym pw. św. Antoniego OO. Bernardynów w Zbarażu. Szczęśliwi rodzice jako wotum wdzięczności postanowili ufundować pomnik ku czci Matki Bożej. Tę obietnice wypełnili Tokarczukowie po siedmiu latach.  

NOWOROCZNA SESJA RADY GMINY DUBIECKO

W dniu 25 stycznia br. w Remizie OSP Nienadowa odbyła się uroczysta sesja noworoczna Rady Gminy Dubiecko. Posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza reprezentował asystent Arkadiusz Mazur.  

SPOTKANIE HISTORYCZNE POŚWIĘCONE DZIEJOM PRZEMYSKICH ŻYDÓW

W dniu 25 stycznia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu zorganizowała spotkanie historyczne w ramach X Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Na wydarzeniu posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza reprezentował asystent Arkadiusz Mazur, który w Jego imieniu odczytał list intencyjny. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BACHÓRCU

W dniu 24 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Bachórcu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się: Dyrektor Szkoły Dorota Skubisz - Bembenek, Stowarzyszenie Warto mieć marzenia, Stowarzyszenie Kobiet w Bachórcu pod przewodnictwem Doroty Wojtowicz, Rada Rodziców, uczniowie oraz Sołtys wsi Bachórzec Tadeusz Tworzydło. 

II GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W KRÓWNIKACH

Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz w dniu 23 stycznia br. uczestniczył w II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krównikach sponsorując nagrody dla pierwszych miejsc. Uczestnicy reprezentujący szkoły podstawowe z terenu Gminy Przemyśl zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Należy podkreślić, że każdy z biorących udział zademonstrował artystyczny kunszt.  

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PWSW

W dniu 23 stycznia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. 

155 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W dniu 22 stycznia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz oddał hołd bohaterom Powstania Styczniowego, składając kwiaty na grobie jednego z uczestników powstania - Aleksandra Dworskiego, honorowego obywatela miasta Przemyśla.