Praca, nie obietnice

W Regionie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEMYŚLU

Odsłony: 669

W dniu 11 października br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w takcie których wręczono nauczycielom medale i nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. 

W uroczystości z powodu obowiązków parlamentarnych nie mógł wziąć udziału poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, w imieniu którego list gratulacyjny odczytał oraz złożył na ręce Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty  asystent Arkadiusz Mazur. 

Parlamentarzysta w swoim liście podziękował nauczycielom za włożone zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia. Podkreślił, że Ci determinują rozwój młodzieży, która za pośrednictwem pedagogów poznaje świat nauki oraz rozwija własne pasje i talenty. Na pracownikach oświaty spoczywa ogromne wyzwanie, jakim jest ukształtowanie charakterów swoich podopiecznych w taki sposób, aby w przyszłości kierowali się zasadami moralnymi  i okazywali troskę o dobre imię Ojczyzny. 


Obchody zakończono występami artystycznymi Chóru Triola ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu oraz kwartetu. 
Oprócz ww. udział wzięli: radni miejscy, dyrektorzy szkół, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele mediów i wielu innych zaproszonych gości.
 
Autor zdjęć: Agata Czereba

 

  • DSC_0859

Simple Image Gallery Extended