Praca, nie obietnice

W Regionie

RÓŻANIEC DO GRANIC

Odsłony: 560

7 października cała Polska została opleciona żywym różańcem. Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do Granic”, aby modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.  

Modlitwa na paciorkach różańca świętego było jedną z najważniejszych próśb, jakie Matka Boża skierowała do trójki dzieci: Łucji, Hiacynty i Franciszka 100 lat temu w Fatimie. W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska odpowiedziała na tę prośbę Maryi, stając z różańcem w ręku wzdłuż granic naszej Ojczyzny.

Narodowa modlitwa rozpoczęła się o godzinie 10.30 w 320 kościołach stacyjnych na obrzeżach kraju. Najpierw uczestnicy Różańca wysłuchali katechez, a następnie w kościołach odprawione zostały msze święte, po czym wierni udali się do specjalnych „stref modlitwy”  rozmieszczonych co kilkaset metrów wzdłuż całej granicy Polski. 

Poseł Andrzej Matusiewicz wraz z przemyską parafią archikatedralną uczestniczył w tej ogólnopolskiej akcji w parafii Krówniki. Mszy świętej rozpoczynającej modlitwę przewodniczył oraz homilię wygłosił proboszcz ks. prał. Mieczysław Rusin. Po Eucharystii zgromadzeni wierni udali się w stronę granicy w pieszej pielgrzymce, odmawiając różaniec za Polskę i świat.


  • rozaniec-do-granic-18916
  • rozaniec-do-granic-18928
  • rozaniec-do-granic-18949

Simple Image Gallery Extended