Praca, nie obietnice

W Regionie

NADANIE TYTUŁU HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA PRZEMYŚLA MARSZAŁKOWI SEJMU RP MARKOWI KUCHCIŃSKIEMU

Odsłony: 843

W dniu 3 maja po uroczystości z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji, zebrani goście udali się do Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, w trakcie której wręczono tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla Marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu.  

Przemyśl jest miastem o ponad tysiącletniej historii, której świadectwem są liczne zabytki. Już samo jego położenie przesądzało o tym, że od początków naszych dziejów Przemyśl pełnił rolę ważnego ośrodka – mówił marszałek. – W tym względzie działamy razem z władzami Przemyśla i władzami województwa podkarpackiego, a ostatnim przykładem naszej współpracy jest plan włączenia Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej do sieci muzeów współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałka województwa – powiedział Marek Kuchciński.

Podczas uroczystości marszałkowi towarzyszyli m.in. poseł Krystyna Wróblewska, poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł Andrzej Matusiewicz, poseł Andrzej Szlachta, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, marszałek województwa Władysław Ortyl, prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

  • DSCN0849
  • DSCN0855
  • DSCN0857
  • DSCN0860
  • DSCN0872

Simple Image Gallery Extended