Praca, nie obietnice

OTWARCIE NZOL "ZACISZE"

Odsłony: 100

W dniu 15 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zacisze” w miejscowości Winne – Podbukowina. 

Zaproszenie do posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza skierowała Dyrektor Agnieszka Daraż – Pierożyńska. Inne obowiązki parlamentarne przeszkodziły  w osobistym uczestnictwie posła, wobec czego za pośrednictwem asystenta Arkadiusza Mazura przekazał Pani Dyrektor gratulacje i życzenia owocnej pracy oraz bukiet kwiatów. 

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY W KOSIENICACH

Odsłony: 115

Poseł Andrzej Matusiewicz poprzez ufundowanie nagród wsparł Turniej Szachowy w Kosienicach, który stał się nieodłącznym elementem kalendarza imprez sportowych w Gminie Żurawica. 

Turniej odbył się w dniu 16 czerwca br., w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu Gmina Żurawica. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: 

ZJAZD STOWARZYSZENIA SOŁTYSÓW POWIATU PRZEMYSKIEGO

Odsłony: 123

Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz w dniu 16 czerwca br. wziął udział w Zebraniu Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego w Rokszycach. 

W trakcie  wydarzania Prezes Maria Jakubowska wręczyła parlamentarzyście tytuł „Honorowego Sołtysa Powiatu Przemyskiego” nadany Uchwałą nr 1/VI/2018 z dn. 4.06.2018 r. Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów w uznaniu zasług wspierających działalność i pracę sołtysa oraz pomoc i zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów naszych „małych Ojczyzn”. Podobne wyróżnienia otrzymali posłowie Marek Rząsa i Mieczysław Kasprzak, także obecni na Zebraniu. 

60 LAT ZŁOŻA PRZEMYŚL

Odsłony: 101

W dniu 15 czerwca br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja dot. złoża Przemyśl w związku z obchodami 60 lat złoża Przemyśl.

Zaproszenie do posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza skierował Prezes Zarządu PGNiG SA Piotr Woźniak. Parlamentarzysta z uwagi na odbywające się posiedzenie Sejmu RP nie mógł osobiście uczestniczyć w wydarzeniu. W Jego imieniu został odczytany okolicznościowy adres przez asystenta Arkadiusza Mazura, w którym wskazał: 

65 LAT PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTEKI WOJEWÓDZKIEJ IM. GWALBERTA PAWLIKOWSKIEGO W PRZEMYŚLU

Odsłony: 93

W dniu 14 czerwca br. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu została powołana 3 marca 1952 r., jako jedna z 12 Fili Powiatowych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Zalążkiem zbiorów był księgozbiór Inspektoratu Szkolnego w Przemyślu obejmujący również Podręczną Bibliotekę Podinspektora Oświaty i Kształcenia Dorosłych w liczbie 607 woluminów. 

REGATY O PUCHAR REKTORA PWSW W PRZEMYŚLU

Odsłony: 210

W dniu 9 czerwca br. na Plaży „Ostrów” odbyły się regaty Czwórek Wioślarskich ze sternikiem o Puchar Rektora PWSW w Przemyślu. Udział wzięło 14 załóg młodzieżowych, harcerskich, studenckich i przyjaciół uczelni dla uczczenia 90 rocznicy pierwszego polskiego spływu przemyskich harcerzy rzeką Prut i Dniestr do Morza Czarnego pod dowództwem hm. E. Heila.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W PRZEMYŚLU POD HASŁEM "POLSKA RODZINĄ SILNA"

Odsłony: 278

W niedzielę, 3 czerwca 2018 r. w Archikatedrze Przemyskiej podczas Eucharystii zgromadzeni na modlitwie modlili się w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który w słowach wprowadzenia zachęcił do otoczenia troską każde życie, które pielęgnowane jest w naszych rodzinach. Następnie zebrani przeszli ulicami Przemyśla pod Urząd Miejski. 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KAT. U - 10 "TWIERDZA PRZEMYŚL"

Odsłony: 268

W dniach 01-03.06.2018 w Przemyślu odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej dzieci rocznik 2008 i młodsi „Twierdza Przemyśl”. Do Przemyśla przyjechały  akademie piłkarskie z całej Polski oraz z Ukrainy i Słowacji. Turniej poprzedzony został uroczystym koncertem z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości na rynku w Przemyślu, w trakcie tego koncertu na scenie zaprezentowano wszystkie 24 drużyny. O Puchar Twierdzy Przemyśl walczyli: