Praca, nie obietnice

78 ROCZNICA PIERWSZYCH WYWÓZEK POLAKÓW NA SYBERIĘ

Odsłony: 181

Działacze Związku Sybiraków z Przemyśla oraz mieszkańcy miasta uczcili ofiary pierwszej, masowej deportacji Polaków na Syberię, zorganizowanej przez Związek Sowiecki podczas II wojny światowej. W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku, Sowieci rozpoczęli deportację około 140 tysięcy osób: m.in. urzędników, rodzin oficerów więzionych w obozach jenieckich i uczestników wojny polsko-bolszewickiej.

PIELGRZYMKA PARLAMENTARZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Odsłony: 291

W dniu 2 lutego 2018 r. odbyła się 29. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę, w której wziął także udział poseł Andrzej Matusiewicz.  Wśród pielgrzymów obecni byli przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, którzy doceniając rolę i znaczenie częstochowskiego sanktuarium w życiu narodu, modlili się w intencji ojczyzny. 

SYMPOZJUM W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN KS. ABP. IGNACEGO TOKARCZUKA

Odsłony: 300

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbyła się konferencja naukowa poświęcona ks. abp. Ignacemu Tokarczukowi. 

Abp. I. Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 roku, w wigilię święta Ofiarowania Pańskiego. Został ochrzczony w kościele parafialnym pw. św. Antoniego OO. Bernardynów w Zbarażu. Szczęśliwi rodzice jako wotum wdzięczności postanowili ufundować pomnik ku czci Matki Bożej. Tę obietnice wypełnili Tokarczukowie po siedmiu latach.  

SPOTKANIE HISTORYCZNE POŚWIĘCONE DZIEJOM PRZEMYSKICH ŻYDÓW

Odsłony: 357

W dniu 25 stycznia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu zorganizowała spotkanie historyczne w ramach X Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Na wydarzeniu posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza reprezentował asystent Arkadiusz Mazur, który w Jego imieniu odczytał list intencyjny. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BACHÓRCU

Odsłony: 371

W dniu 24 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Bachórcu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się: Dyrektor Szkoły Dorota Skubisz - Bembenek, Stowarzyszenie Warto mieć marzenia, Stowarzyszenie Kobiet w Bachórcu pod przewodnictwem Doroty Wojtowicz, Rada Rodziców, uczniowie oraz Sołtys wsi Bachórzec Tadeusz Tworzydło. 

II GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W KRÓWNIKACH

Odsłony: 652

Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz w dniu 23 stycznia br. uczestniczył w II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krównikach sponsorując nagrody dla pierwszych miejsc. Uczestnicy reprezentujący szkoły podstawowe z terenu Gminy Przemyśl zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Należy podkreślić, że każdy z biorących udział zademonstrował artystyczny kunszt.  

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PWSW

Odsłony: 591

W dniu 23 stycznia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.