Praca, nie obietnice

SESJA RADY GMINY RADYMNO

Odsłony: 418

W dniu 26 kwietnia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz na zaproszenie Wójta Bogdana Szylara oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jana Fusiek wziął udział w sesji Rady Gminy Radymno. 

UCZCZENIE 100 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ DROGOWO - GEODEZYJNYCH I I LICEALNYCH IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W JAROSŁAWIU

Odsłony: 487

W dniu 16 marca br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w apelu przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

BOGDAN ZAJĄC HONOROWYM OBYWATELEM JAROSŁAWIA

Odsłony: 1431

Image00010Do grona honorowych obywateli miasta Jarosławia dołączył Bogdan Zając - II trener reprezentacji Polski w piłce nożnej, wychowanek Jarosławskiego Klubu Sportowego.

W dniu 29 grudnia 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie aktu nadania Honorowego Obywatelstwa przyznanego Bogdanowi Zającowi na podstawie uchwały Rady Miasta Jarosławia z dnia 28 listopada 2016 r. w uznaniu sportowych i trenerskich osiągnięć, jak również postawy, która powinna stanowić wzór dla młodzieży.

XXV SESJA RADY POWIATU JAROSŁAWSKIEGO

Odsłony: 1437

20160830 143547W dniu 30 sierpnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyła się XXV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, w której uczestniczył poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz.

Podczas sesji, radni m.in. powołali nowego członka Zarządu Powiatu Jarosławskiego. Został nim Stanisław Kłopot. Powołanie nowego członka Zarządu Powiatu było związane ze złożeniem rezygnacji przez dotychczasowego Etatowego Członka Zarządu, Mariusza Trojaka, który został zastępca dyrektora w Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie. Radni wyrazili również zgodę na zawarcie umowy pomiędzy Powiatem Jarosławskim a Województwem Podkarpackim w sprawie określenia szczegółowych zasad współpracy przy realizacji projektu „PSIP – Podkarpacki System Informacji Przestrzennej” zaplanowanego do realizacji w ramach 2 osi priorytetowej „Cyfrowe Podkarpackie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata na lata 2014 -2020.

WYSTAWA IPN W RADYMNIE

Odsłony: 1785

DSCN4063W dniu 05 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie odbyła się uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, w której wziął udział Poseł na Sejm Andrzej Matusiewicz. Młodzież ze szkoły przedstawiła program słowno – muzyczny o Żołnierzach Wyklętych.  W tym dniu w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Radymnie została otwarta wystawa: „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”, którą przedstawił dr Zenon Fajger z Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Rzeszowie.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W JAROSŁAWIU

Odsłony: 2207

2W dniu 15 sierpnia br. na jarosławskim Rynku odbyły się lokalne obchody Święta Wojska Polskiego, ustanowionego na pamiątkę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Uroczystości poprzedziła koncelebrowana Msza św. w kościele pw. Bożego Ciała odprawiona pod przewodnictwem ks. Prał. Mariana Bocho.

NOWY ODDZIAŁ W SZPITALU W ŻURAWICY

Odsłony: 1905
P7283109Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy będą leczeni w lepszych warunkach. Właśnie został oddany rozbudowany oddział, który może przyjąć 36 osób. Personel opiekujący się chorymi będzie miał do dyspozycji nowy sprzęt, a także rozwiązania techniczne ułatwiające opiekę nad chorymi.

UROCZYSTE OBCHODY 25-LECIA SAMORZĄDNOŚCI W PRUCHNIKU

Odsłony: 1979

                DSCF1399W dniu 27 maja br. na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku Pana Władysława Flaka oraz Burmistrza Pruchnika Pana mgr inż. Wacława Szkoły w Uroczystych Obchodach 25 - lecia Samorządności w Gminie Pruchnik wziął udział Senator RP Andrzej Matusiewicz.

SESJA RADY MIEJSKIEJ W JAROSŁAWIU

Odsłony: 1790

DSCF1379W dniu 25 maja br. w Sali Narad Urzędu Miasta Jarosławia odbyła się IX Sesja Rady Miasta Jarosławia obecnej kadencji, w której na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta Pana dra Janusza Szkodnego, wziął udział Senator RP Andrzej Matusiewicz.

SESJA RADY POWIATU JAROSŁAWSKIEGO

Odsłony: 2303

1W dniu 10 grudnia br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się II Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego obecnej kadencji, w której na zaproszenie przewodniczącego Rady Powiatu Pana Zbigniewa Piskorza, wziął udział Senator RP Andrzej Matusiewicz.