Praca, nie obietnice

Sejmik Województwa Podkarpackiego

Odsłony: 8333

W Sejmiku Województwa Podkarpackiego zabiegał razem z radnymi Andrzejem Buczkiem i Markiem Kamińskim o wybudowanie w Przemyślu nowego budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W 2009 r. oddano nowy gmach MNZP.

Przyczynił się do zdobycia pieniędzy z budżetu województwa na przebudowę dróg: Łańcut – Kańczuga, Kuźmina – Krościenko, Przemyśl – Domaradz, Jarosław – Pruchnik. Zabiegał o połączenie naszego województwa z województwem lubelskim na odcinku Prusie – Siedliska, co skróciłoby dojazd do przejścia granicznego w Hrebennem.

Wspierał dofinansowanie województwa na modernizację dróg powiatowych Radymno – Medyka, Wara – Stara Bircza, Lubaczów – Basznia Dolna, Przeworsk – Siennów.

Wspomagał dofinansowanie unijne dla Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Na adaptację nowej siedziby Muzeum Archidiecezjalnego, na renowację wieży katedralnej, modernizację Zamku Kazimierzowskiego i Twierdzy w Przemyślu. A także dla Podkarpackiej Troi w Trzcinicy i Galicyjskiego Miasteczka w Sanoku.

Zabiegał o dofinansowanie unijne dla strefy ekonomicznej w Przemyślu, budowę obwodnic Jarosławia i Przemyśla, budowę drogi Lubaczów – Budomierz, budowę łącznika pomiędzy drogą wojewódzką i autostradą przy węźle Przeworsk.

Wspierał również budowę hal sportowych z udziałem budżetu województwa w Horyńcu Zdroju, Kalnikowie, Fredropolu, Cieszanowie, Huwnikach, Kaszycach, Birczy, Dubiecku oraz  w Przemyślu przy Policealnej Szkole Medycznej.

Jako radny wojewódzki popierał wszystkie inwestycje w ramach Programu Regionalnego oraz Programu Rozwój Polski Wschodniej - tj. budowę obiektów dydaktycznych dla Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej i wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w województwie, a także budowę terminalu na lotnisku w Jasionce i jego modernizację, inwestycje produkcyjne w Podkarpackim Parku Technologiczno Naukowym w gminie Trzebownisko.