Praca, nie obietnice

KONGRES 590

Odsłony: 2911

W dniu 15 listopada 2018 r. Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w III edycji jednego z  największych wydarzeń gospodarczych w Polsce tj. Kongresie 590 zorganizowanym  w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce, odbywającym się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Wydarzenie to stanowi przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału, a przede wszystkim jest miejscem spotkań oraz wymiany poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. 

Uroczystej inauguracji Kongresu dokonał Prezydent RP Andrzej Duda, który podkreślił, że  tegoroczna edycja ma szczególny wymiar, ponieważ odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „…- Mamy cały szereg ambitnych planów, mamy cały czas dobrą koniunkturę. Chcę Państwa zachęcić, żebyście z tej koniunktury korzystali, żebyście sięgnęli do swoich zasobów, które macie zgromadzone i podjęli działania inwestycyjne po to, żeby polskie państwo się rozwijało…”.

Podczas uroczystego otwarcia głos zabrali również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który przywitał uczestników kongresu, natomiast wystąpienie inauguracyjne wygłosił Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. 

W czasie trwającego dwa dni Kongresu zaplanowano kilkanaście bloków tematycznych, m.in.: Gospodarka i ekonomia, Inwestycje, Biznes i przedsiębiorczość, Nowe technologie, Handel i eksport, Energetyka i polityka środowiskowa, Potencjał 590, Społeczeństwo, System podatkowy. 

Poseł Andrzej Matusiewicz wziął udział w kilku panelach tematycznych, m.in. w sesji  pt. Innowacje – klucz do rozwoju transportu i przemysłu kolejowego. 

Sektor kolejowy ma być jedną z polskich specjalizacji przemysłowych, co zostało zapisane również w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wymaga to wdrażania w Polsce do produkcji innowacyjnych pojazdów kolejowych, zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym. Jednym z innowacyjnych rozwiązań może być budowa lokomotyw i pociągów o napędzie wodorowym. Inwestowanie w tę technologię leży w interesie, zarówno sektora górniczego, jak i przemysłu kolejowego oraz przewoźników. 


  • IMG_3598
  • IMG_3599
  • IMG_3601
  • IMG_3603
  • IMG_3611
  • IMG_3617
  • IMG_3630

Simple Image Gallery Extended